Lomas manā dzīvē

Mums ikdienā ir jāpilda tik daudz lomas. Meita, sieva, mīļākā, mīļotā, sieviete, mamma, vecmāmiņa, studente, māsa, kolēģe, darbiniece, kaimiņiene, draudzene utt.

Tā visa ir daļa no mums. Taču reizēm šajās daudzajās lomās mēs pamanamies pazaudēt sevi. Citreiz viena loma aizņem daudz par daudz laika no mūsu ikdienas un mēs nepamanām, ka tā lēnām izskauž citas mums pašām, ikdienai un attiecībām nepieciešamās lomas. Citreiz mēs jūtamies labāk vienā lomā un neērtāk kādā citā lomā, kas var radīt grūtības tikt galā ar kādu situāciju vai ietekmēt attiecības. Citreiz rodas jautājums – kā to visu man apvienot sevī, nepazaudējot sevi pašu?lomu bilde

Grupas mērķis: Šajā psihoterapijas grupā Tev būs iespēja iepazīties ar sevi, savām lomām, apzināt tās, pietuvoties un izpētīt dažas no tām. Būs iespēja aplūkot savas dzīves lomas no cita skata punkta, kā arī apzināt problemātiskās lomas un transformēt pieredzi šajā lomā.

Ja Tu gribi iepazīties tuvāk ar sevi un lomām savā dzīvē, nāc uz grupu! Pieteikšanās līdz 15.februārim

Darbā tiks izmantota: Psihoorganiskā analīze un papildus metode smaržu terapija (ēteriskās eļļas). Psihoorganiskā analīze strādā ar ķermeni un pieskārienu. Savukārt ķermenis un smarža glabā vissenākās atmiņas kopš grūtniecības laika. Šīs atmiņas visbiežāk ir neapzinātas un neapzināti ietekmē mūsu ikdienu.*

Dalībnieku skaits ir ierobežots: līdz 12 cilvēkiem. Mēs strādāsim slēgtā grupā. Tas nozīmē, ka strādāsim tādā sastāvā, kādā tiks noformēta grupa pirmajās divās tikšanās reizēs.

Vadītāja: Līga Vaivade-Kalnmeiere (sertificēta POA psihoeterapeite, psiholoģe)

Norises ilgums un biežums: Kopā būs 5 tikšanās ar biežumu 1x mēnesī no 2015.gada februāra līdz jūnijam.

Tikšanās datumi: 22.februārī, 15.martā, 25.aprīlī, 16.maijā, 13.jūnijā 10:00-17:00 (ar 1 stundas pusdienu pārtraukumu).

Cena: 40 eiro (iekļautas kafijas, tējas pauzes) par vienu dienu vai 200 eiro par visu kursu.

Norises vieta: Marijas iela 7, Rīga (Maskavas nams)

 

Kā notiek pieteikšanās: Ja Tevi ir uzrunājusi šī tēma, sūti savu motivācijas vēstuli (noformētu brīvā formā) uz epastu: liga@psihologaprakse.lv. Motivācijas vēstulē atspoguļo savu motivāciju piedalīties šajā grupā; kas tieši Tevi uzrunāja; kas ir tas, ko Tu vēlies risināt šajā grupā; kāda ir Tava pieredze līdzīgās psihoterapeitiskās grupās; kā arī, vai un kāda pieredze ir individuālajā terapijā.

Pieteikšanās līdz 15.februārim.

* Darba pamatā ir psihoorganiskā analīze kā psihoterapijas virziens, kas balstās uz tādu personības attīstības un funkcionēšanas modeli, kurā integrēta ķermenisko, emocionālo, domāšanas (kognitīvo) un sociālo procesu mijiedarbība.

 

_____________________________________________________

Psihoorganiskā analīzes grupa

Manas dzimtas musturi un mantojums

 

„Vai es drīkstu aiziet uz mazu brītiņu… man atļāva, un es pārnācu tikai vakarā. Es nekrāpos, es negribēju melot, es aizmirsu sevi un māti,  jo tas, ko satiku, tas bija stiprāks par mani.”

/I.Ziedonis/

dzimtas koka bilde

Grupas darbā būs iespēja dziļāk izpētīt savu senču mantojumu un izprast uzvedības un darbības modeļus, kas nāk no iepriekšējām paaudzēm. Iepriekšējo paaudžu pārdzīvojumi, aizvainojumi, noslēpumi, pasaules uzskati, tradīcijas, reliģiskā piederība un savstarpējās attiecības – tas ir mūsu dzimtas mantojums. Jautājums, kas tiks nodots nākamajām paaudzēm – bērniem, mazbērniem?

Mēs neesam tik brīvi, kā domājam, bet mums ir iespēja kļūt brīvākiem un izvairīties no atkārtotām darbībām, kas notika mūsu ģimenes vēsturē, saprotot šos samezglotos un sarežģītos dzimtas musturus, kas veidojušies sen, sen pagātnē.

Strādājot grupā, ir iespēja piekļūt saviem resursiem, transformēt uzvedības modeli, izprast savas   attiecības ar citiem un pārējos savus „klupšanas akmeņus”.

Semināra mērķis: uzzināt par dzimtas musturiem un to lomu ģimenē, saprast savu lomu un nozīmīgumu ģimenē, apzināt mantotos resursus un iespējas.

Darba metodes: izmantojam psiho-organiskās analīzes darba metodes, izmantojot ķermenisku pieskārienu un mērķa vadītas vizualizācijas, kā arī unikālu metodi- izmantojot ožu( pielietojot noteiktus smaržu aromātus).*

Tikšanās ilgums un biežums: Kopējais grupas darbības periods-7 mēneši. Tikšanās 1 reizi mēnesī – sestdienā.

Grupas sākums: 25.10.2014, plkst.10.00- 17.00 (pārējie datumi tiks precizēti klātienē).

Vadītāji : psihoorganiskās analīzes psihoterapeites – Inga Kartupele, Līga Vaivade-Kalnmeiere

Adrese: Matīsa iela 44a ( skatīt www.ingasprakse.lv)

Dalības maksa: 50 eiro

Vietu skaits ierobežots (12 vietas).

Sīkāka informācija par semināru un pieteikšanās:   

29460221 vai ingakartupele@gmail.com

26665165 vai liga@psihologaprakse.lv

* Darba pamatā ir psihoorganiskā analīze kā psihoterapijas virziens, kas balstās uz tādu personības attīstības un funkcionēšanas modeli, kurā integrēta ķermenisko, emocionālo, domāšanas (kognitīvo) un sociālo procesu mijiedarbība.

 

__________________________________________________________________________________________________

Masku balle pusnaktī

jeb ieskatamies sevī aiz visām ikdienas maskām.

 

maska3Karnevālā, kur ļaudis maskās ir,
viens otru nekad neatšķir.

Bet brīži tie, kad maskas krīt,
cilvēks zem tās otram neapnīk.

(..)

/Rūdolfs Šadrins/

 

 

 

 

 

Mums ikdienā ir jāpilda tik daudz lomas. Meita, sieva, mīļākā, mīļotā, sieviete, mamma, vecmāmiņa, studente, māsa, kolēģe, darbiniece, kaimiņiene, draudzene utt.

Tā visa ir daļa no mums. Taču reizēm šajās daudzajās lomās mēs pamanamies pazaudēt sevi. Citreiz viena loma aizņem daudz par daudz laika no mūsu ikdienas un

mēs nepamanām, ka tā lēnām izskauž citas mums pašām, ikdienai un attiecībām nepieciešamās lomas. To ir grūti pašam pamanīt, ja nav iespēja apstāties, ieklausīties

un paskatīties uz notiekošo no malas.

Kur esmu es – aiz visām šīm lomām, pienākumiem, sabiedrības un/vai pašas prasībām no sevis?.. būt perfektai, atbildīgai, strukturētai, visu paspēt, labi izskatīties…

 

Grupas mērķis: Šajā psihoterapijas grupā Tev būs iespēja ieskatīties sevī, pietuvoties savai būtībai, atrast vai atjaunot saikni ar sevi, atrast savu iekšējo bērnu,

sievišķību, juteklību, sevi aiz visiem pienākumiem, darbiem, “man ir jābūt”…, “man ir jāpagūst”… Būs iespēja izprast un iepazīt sevi labāk. Apzināties savas izvēles…

Ja Tu esi noilgojusies satikt un ieklausīties sevī, tad nāc un piedzīvo sevi! Pieteikšanās līdz 20.februārim.

 

Darbā tiks izmantota: Psihoorganiskā analīze un papildus metode smaržu terapija (ēteriskās eļļas). Psihoorganiskā analīze strādā ar ķermeni un pieskārienu.

Savukārt ķermenis un smarža glabā vissenākās atmiņas kopš grūtniecības laika. Šīs atmiņas visbiežāk ir neapzinātas un neapzināti ietekmē mūsu ikdienu.

 

Dalībnieku skaits ir ierobežots: līdz 10 cilvēkiem. Grupa ilgs līdz 2014.gada jūnijam.

 

Vadītāja: Līga Vaivade-Kalnmeiere (sertificēta POA psihoeterapeite, psiholoģe)

 

Norises laiks: Grupu sākam 22.februārī! Turpmāk tiksimies neaizmirstamā ceļojumā vienu sestdienas dienu mēnesī līdz 2014.gada jūnijam.

 

Cena: sestdiena (10:00 – 17:00) – 30 euro (iekļautas kafijas, tējas pauzes)

 

Norises vieta: Kr.Barona 109, Rīga

 

PIETEIKTIES un uzzināt ko vairāk var zvanot man Līgai 26665165 vai rakstot liga@psihologaprakse.lv

 

Vairāk par Psihoorganisko analīzi var uzzināt www.poa.lv

Vairāk ar mani un manu darbu var iepazīties www.psihologaprakse.lv

__________________________________________________________________________________________________

 

”MAXIMA” TRAĢĒDIJA

 

Izsaku dziļu līdzjūtību visiem traģēdijā cietušajiem.

Piedāvāju BEZMAKSAS psihoterapeitisko palīdzību jebkādi iesaistītajiem cilvēkiem Maximas traģēdijā.

Psiholoģiskais atbalsts ir nepieciešams ne tikai cietušajiem un cietušo, bojāgājušo tuviniekiem, bet arī aculieciniekiem, glābējiem, žurnālistiem, mediķiem un citiem pastarpināti iesaistītajiem. Iespējams, var rasties domas – “Es taču neesmu cietis. Es tak neesmu tuvinieks, kas ir zaudējis ģimenes locekli. Man jau nevajag. Es tikšu galā…” Cilvēka ciešanas nav salīdzināmas.

Posttraumatiskā stresa sindroma pazīmes:

 • atkārtotas uzmācīgas atmiņas un/vai domas;
 • nepatīkami sapņi, apgrūtināta aizmigšana, slikts miegs, ātra pamošanās;
 • pēkšņas izjūtas it kā traumatiskais notikums notiktu atkal;
 • samazināta iesaistīšanās ārpasaules notikumos: samazināta interese, aktivitāte;
 • atsvešinātība no citiem;
 • emocionālās svārstības;
 • cilvēks vairs netic savām spējām;
 • aizkaitināmība vai pēkšņi dusmu izvirdumi;
 • grūtības koncentrēt uzmanību;
 • paaugstināta modrība un aizdomīgums, stāvoklis, kad nemitīgi tiek gaidīts apdraudējums;
 • pārspīlētas izbaiļu reakcijas.

Ja Tu mani kādu no šīm pazīmēm vai vairākas, tas ir nopietns iemesls vērsties pēc palīdzības pie psihologa vai psihoterapeita.
Šeit ir pieejams arī citu psihoterapeitu saraksts, kas ir iesaistījušies šajā brīvprātīgajā psiholoģiskās palīdzības sniegšanā.

 

Šajā Jaunumu sadaļā Tu varēsi atrast visu aktuālo informāciju, ko piedāvāju, kas mainīsies, kad aktualitāte zudīs.